Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Szycie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Szycie. Pokaż wszystkie posty

środa, 4 marca 2015

25. Miśki

Szyję dalej. Chociaż czasu niewiele, a i jakieś przesilenie chyba mnie dopadło, to staram się jak mogę :)
Mały różowy miś z ruchomymi rączkami i nóżkami




A tu w miś w szarą drobniutką krateczkę


I oba razem, tak dla porównania ;)






A w trakcie są kolejne dwa, ale to później :)

Pozdrawiam wszystkich :)

wtorek, 17 lutego 2015

24. Coraz bardziej szyciowo ;)


Stałam się zakupoholiczką materiałową ;) Teraz mam materiałów, chyba na rok szycia i czekam na kolejną przesyłkę ;) Zaczęłam, więc powoli korzystać z tych dobrodziejstw
Na pierwszy rzut poszedł fartuszek dla córci, który wymyśliła sobie już jakiś czas temu :)




Tu zbliżenie na kieszonki, nie pomyślałam o włożeniu czegoś do nich, żeby były bardziej widoczne a zaraz po skończonej sesji, córcia już w nim została i nie pozwoliła go zdjąć




Oczywiście musiałam uszyć też króliczka, uwielbiam je :)



Ostatnio kupiłam sobie ten dzbanuszek/kociołek? Jest taki malutki i uroczy, że nie mogłam się mu oprzeć ;)

No i z resztek materiału fartuszkowego powstały takie maleństwa




Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie :)

poniedziałek, 17 listopada 2014

22. Sofa dla lalek

Urządzamy domek dla lalek :)
Domek jeszcze w proszku, wymaga całkiem sporo pracy, między innymi trzeba go pomalować i przykleić tapety, które są tylko przycięte i zwyczajnie położone. Nie zmienia to faktu, że córcia już się nim bawi i ustawia mebelki :)
Pierwszym meblem jaki zrobiłam od podstaw jest sofa


tak wyglądała "w międzyczasie" ;) no i przynajmniej widać rzeczywisty kolor



Kursik znalazłam tutaj http://pariflora.blogspot.com/2013/11/jak-zrobic-kanape-dla-lalek.html
troszkę go zmodyfikowałam na potrzeby własne.
W międzyczasie córcia stwierdziła, że już jest zimno i trzeba lalce uszyć cieplejsze ubrania. Na pierwszy ogień poszły spodnie, z których jestem bardzo zadowolona ;) jedynym mankamentem jest to, że nie posiadam takich malutkich rzepów jakie mają oryginalne ubranka. Szukałam w internecie i nie mogę takich znaleźć. Może ktoś coś wie gdzie takie dostanę?



Pozdrawiam serdecznie :)

środa, 1 października 2014

21. Szybkie torebeczki ;)

Przed wyjazdem na wczasy, a dokładnie na niecałe 1,5 dnia przed wyjazdem, okazało się, że przyjedziemy na urodziny pewnej 5 letniej dziewczynki (najlepszej kuzynki mojej córci). Wpadłam w panikę, ponieważ owa dziewczynka jest fanką Monster High, a jak wiadomo lalki i akcesoria z tej serii są dosyć drogie, no i nie chciałabym kupić jej czegoś co ma. Zupełnie nie wiedziałam co zrobić. Ponieważ jakiś czas temu kupiłam sobie mazaki do tkanin, postanowiłam jakoś je wykorzystać. Zrobiłam "szybciutko" wykrój na małą torebeczkę i...

malowane na materiale


Oczywiście, moja córcia, jak tylko dowiedziała się co robię stwierdziła, że też "zawsze marzyła o takiej torebce" ;) Chciał nie chciał trzeba było zrobić dwie :)

Tu już aplikacje wyschły i zostały przyszyte



A tu cała torebka



Każda dziewczynka ma podpisaną torebeczkę



A tu już w opakowaniu, które pomógł mi zrobić syn :)



Niestety nie mam zbyt wielu zdjęć drugiej torebeczki, ale czasu było tak mało, że gdyby nie mój mąż to pewnie nie miałabym żadnego ;) Torebusie uszyłam w jeden dzień, wydaje się, że to szybko ale nie chciałabym tego powtórzyć ;) 

wtorek, 12 lutego 2013

16.


Witam po dluugiej przerwie :) Nie publikowałam nic na blogu, ponieważ mój aparat skończył swój żywot a  naprawa przewyższa wartość aparatu, więc zostałam z aparatem w telefonie ;) ale oglądałam Wasze cudowne prace i jestem jak zwykle zachwycona nimi :) Dziękuję za miłe komentarze i wyróżnienia jakie dostałam w tym czasie.

A to ostatnie zdjęcia jakie zrobił mój świętej pamięci aparat ;)

Lalka uszyta na prezent, zamówiony przez moją przyjaciółkę, jest dwa razy większa niż poprzednie ma ok 65 cm wysokości








Uplotłam też koszyki, ale czekają na pomalowanie no i zdjęcia to chyba telefonem będę musiała robić.


wtorek, 15 stycznia 2013

15.


Kolejny króliczek uszyty na zamówienie, dla mojej kuzynki, na urodziny :)

Jak zwykle nie wiem, które zdjęcia wybrać, więc wrzucam wszystkie ;)













I zrobiło się 'szyciowo' na blogu, więc coby nie było, że tylko szyję i szyję...



...czekają na swoją kolej, dopóki nie uporam się z kolejnym zamówieniem na lalę ;)

poniedziałek, 14 stycznia 2013

14.

Witam wszystkich po dłuugiej przerwie. Nie było mnie, bo pracy dużo i walczyłam z chorobą :/

Przedstawiam lalki, które uszyłam przed świętami na prezenty, niestety nie miałam zbyt wiele czasu na dopracowanie ich (robiłam choinki na zamówienie) więc nie jestem z nich do końca zadowolona. Najważniejsze, że dziewczynkom się spodobały :)






A to koszyk zrobiony przez mojego syna! :) zrobił takie dwa, ale niestety nie starczyło czasu na sesję drugiego, tak samo jak zamówionych choinek.







Pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku :)

czwartek, 20 grudnia 2012

13.

Koniec z ozdobami świątecznymi :) teraz przyszedł czas na robienie prezentów :)

Trochę w tym roku na wigilii będzie małych dzieci, bo aż pięcioro (nie licząc nastolatków) , więc aby nie zbankrutować kupując im wszystkim prezenty postanowiłam zrobić je sama :/ i to chyba był mój największy błąd ;) Wymyśliłam sobie, że uszyję im tildowe zwierzaczki i lalki ehhh.. gupia ja ;)
W każdym razie króliczki dla chłopców bliźniaków prezentują się tak...









Lalki szyję 'taśmowo' ;) i mam nadzieję, że zdążę ze wszystkim na czas :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję za miłe słowa, które zostawiacie mi czasem ;)